Vīns un veselība

Jau vairākas tūkstošgades visi zina vīna ārstniecisko potenciālu. Jau antīkajā grieķu-romiešu pasaulē, un vēlāk arī viduslaikos, Renesanse laikā un apgaismības laikmetā, kur meklējami rūpnieciskās revolūcijas pirmsākumi, vīns bija viens no izplatītākajiem ārstnieciskajiem līdzekļiem tautas medicīnā. Pēdējo desmitgadu zinātniskie pētījumi sniedz daudz apstiprinājumu tam, ka visas lieliskās īpašības, kurās ticēja senatnē, izrādījās pamatotas. Šokolādes tāfelīte un glāze sarkanvīna spēj pagarināt cilvēka dzīvi par 6 gadiem un samazināt risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām. Pie šāda secinājuma, veicot zinātniskos pētījumus, nonāca zinātnieku grupa no Austrālijas un Jaunzēlandes.

 

100 g rūgtās šokolādes un 150 ml sarkanvīna iekļaušana dienas rācijā ir ideāla tiem, kuri vēlas nodzīvot līdz sirmam vecumam un neuzzināt vietējā kardiologa vārdu. Ārvalstu speciālisti izstrādāja veselu diētisko kompleksu, kas samazina risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām par 78% un pagarina dzīves ilgumu. Dažas vielas, kas ietilpst vīna sastāvā (kanēļskābe), stimulē žultspūšļa sekrēciju. Pateicoties šādam mehānismam, vīns var sniegt nopietnu palīdzību „smagās” barības sagremošanā. Vīns paātrina tauku sagremošanu. Mazos daudzumos (1 glāze sarkanvīna ēšanas beigās) vīns var palīdzēt tikt vaļā no liekā svara: tas veicina glikēmijas samazināšanos un hiperinsulinizācijas korekciju, kas izraisa lieko svaru. Augiem nav imūnsistēmas, taču ir aizsardzība pret vīrusu agresijām. Pie šādiem augiem attiecina arī vīnogas.

 

Laboratorijas eksperimenti parādīja, ka sarkanvīns, pat atšķaidīts, iznīcina poliomielīta vīrusu. Cilvēki, kas nesmēķē, bet dzer vīnu retāk slimo ar gripu, nekā tie, kuri nesmēķē un vienlaikus arī nedzer. Tādā veidā vīns nodrošina pretgripas profilaksi. To ārstu novērojumi, kuri nodarbojas ar ražošanas profilaktisko medicīnu, liecina, ka cilvēki, kas mērenā daudzumā lieto vīnu, retāk neiziet darbā infekcijas slimību dēļ, nekā tie, kuri atzīst pilnu atturēšanos no alkohola. Papildus visu interesantu informāciju Jūs varēsiet atrast grāmatās mūsu interneta veikalā www.akciza.net