Sidrs un veselība

Būtu netaisnīgi neko nepateikt par sidra lietošanas labumu, protams, ja to dara mērenos daudzumos. Šim dzērienam ir zems kaloriju saturs, tas satur tādas veselībai noderīgas vielas kā C, B1, B6, B12 vitamīni, pektīns, kālija sāli, dzelzs, kalcijs. Īpašu uzmanību pelna sidra īpašība izvadīt no organisma sārņus. Sidrs ir noderīgs veselībai, tas nesatur krāsvielas un pārtikas aizvietotājus, tas ir dabisks 100% ābolu sulas fermentācijas produkts. Sidra mērenā lietošana novērš sirds un asinsvadu slimību attīstību. Piemēram, austrieši apgalvo, ka sidrs ir neticami noderīgs veselībai. Tas attīra organismu no sārņiem, pēc tā lietošanas praktiski nav paģiru.

 

Ar ģērskābi bagāts sidrs veicina asinsvadu stiprināšanu, pateicoties kam uzlabojas asinsrite un sirdsdarbība. Bet vīnā esošās vērtīgās minerālvielas paātrina vielmaiņu, kas ļauj pietiekami ātri, un, galvenais, patīkami tikt vaļā no liekiem kilogramiem. Tāpēc īpaši nebrīnieties, ja tuvākajā laikā bez kefīra un dārzeņu diētām parādīsies arī vīna diēta. Visticamāk, runa ies par notievēšanas paņēmienu ar sidra palīdzību, un, visticamāk, popularitātes ziņā šī metode apsteigs savus konkurentus.

 

Sidrs ir bagāts ar antioksidantiem un veicina vēža un sirds un asinsvadu slimību profilaksi. Taču nevajag domāt, ka cilvēce izprata to tikai nesen. Tā, ieradums pasniegt svaigus augļus (īpaši ābolus) maltītes beigās radās, pateicoties to īpašībai veicināt vielmaiņu, ko pamanīja vēl antīkās pasaules mediķi – Hipokrāts un Galēns. Visbeidzot, ābolu sula bija viena no galvenajiem medicīnas līdzekļiem, kuru izrakstīja kā antidepresantu. Taču galvenā vērtība, kā visa labā, kas ir ābolā, iemiesojums, neapšaubāmi, ir tā garša. Tāpēc dzeriet sidru, un lai Jums vienmēr labs garastāvoklis un teicama veselība!