Saldais siers
Uzvāriet 5 litrus piena. Atdzesējiet līdz viegli-siltam stāvoklim un pievienojiet puslitru paniņu un 3 sakultas olas. Uzmanīgi pārmaisiet 1 minūti, pēc tam ļaujiet pastāvēt līdz tam laikam, kamēr izveidojas blīvas nogulsnes. Izkāsiet visu caur blīvu maisu, lai notecētu serums. Pēc 12 stundām jūs iegūsiet garšīgu sieru.
Krējumsiers
Pievienojiet 1 tasi ierauga pie 2 silta piena tasēm. Ļaujietr pastāvēt maisījumam 24 stundas. Pēc tam ielejiet tur 2 litrus silta piena un ļaujiet masai sarecēt diennakts laikā. Pēc tam uzsildiet siltā ūdenī 30 minūtes un izlejiet blīvā maisā no auduma. Lai serums notek. Pēc vienas stundas izņemiet sieru, pasāliet pēc garšas un ietiniet papīrā. Šo sieru uzreizi var izmantot gan sviestmaizēm vai ar sausajiem cepumiem. Līdz lietošanai to nepieciešams turēt aukstā vietā. Pēc otras receptes kopā ar 1 tējkaroti sāls jūs varat pievienot 1 litru krējuma masā, bet pēc tam piekarināt šo maisījumu filtrēšanai aukstā vietā uz 3 dienam.
Angļu krējumsiers
Ieliet vienu litru salda krējuma mazākā traukā un ielikt viņu lielākā. Ieliet silto ūdeni apakšējā traukā un lēnām sasildīt saldo krējumu gandrīz līdz vārīšanās temperatūrai. Izņemiet trauku ar saldo krējumu un pievienojiet 1 siera fermenta tableti, kas ir izšķīdināta vienā auksta piena ēdamkarotē. Labi pārmaisiet un ļaujiet pastāvēt tik ilgi, kamēr neparādīsies blīvas nogulsnes. Pēc tam izmaisiet visu līdz viendabīgam stāvoklim un izlejiet maisā. Uz 24 stundām atstājiet masu nofiltrēties. Pēc tam novietojiet to zem preses, zem viegla svara, un atstājiet tā uz 24 stundām. Pēc tam izņemiet no preses, ietiniet audumā un no virspuses kārtīgi ierīvējiet ar sāli. Līdz izmantošanai ļaujiet sieram apžūt apmēram 1-2 dienas.
Sieru pasta
Ļaujiet saskābt 10 litriem piena.Ļoti lēnām sasildiet, kamēr maisījums neapdedzinās roku. Nepieļaujiet lai tas vārās – turat tādā temperatūrā, kamēr redzēsiet, ka serums ir labi atdalijies. Izfiltrējiet visu caur audumu, ļaujiet masai nedaudz atdzist un sadrupiniet ar rokām. Savāciet 4 sadrupinātā siera tases un ļaujiet tam pastāvēt istabas temperatūrā 2 - 3 dienas, lai tas nogatavotos.
4 tasēm sadrupināta biezpiena pielieciet 2 sodas tējkarotes un labi pārmaisiet. Atstājiet uz 30 minūtēm, pēc tam pievienojiet pusotru tasi silta piena, 2 tējkarotes sāls un 1/3 tasi olīvu eļļas. Visu ievietojiet karstā ūdenī un uzvāriet visu laiku kārtīgi maisot. Mazās daļās ielejiet 1 tasi eļļas un piena, neaizmirstot katrreiz to apmaisīt. Tā vāriet, kamēr masa kļūs viendabīga. Kad pātraucat sildīšanu, laiku pa laikam to apmaisiet, ļaujot masai ātrāk atdzist. Jums sanāks apmēram pusotrs kilograms siera. Tādu sieru var gatavot ar dažādām garšas piedevām: 3 ēdamkarotes sasmalcinātas liellopu gaļas, vai cepta bekona; 1karoti sasmalcinātu ķiploku; 4 ēdamkarotes sasmalcinātu un sarīvētu ananāsu.
Montdors
Uzsildiet pilnpienu līdz 32-38 °, pielieciet siera fermentu, sagrieziet un presējiet sieru formā. Šo sieru nav nepieciešams izturēt, to ēd uzreizi pēc izgatavošanas un sāla pirms lietošanas.
Holandes siers
Uzlieciet kastroli ar raudzētu pienu uz ar malku kurināmas plīts malas, un sildiet ļoti lēni, kamēr blīvā daļa nošķirsies no seruma. Nolejiet seruma virsdaļu, bet biezpiena daļu pārlejiet maisā. filtrējiet 24 stundas, nokuliet, kamēr masa kļūs līdzīga kartupeļu biezenim. Pēc garšas pielieciet saldu krējumu, eļļu, sāli un piparus. Gatavojiet nelielās porcijās.To var atspiest pat šķīvī. Pirms lietošanas šo sieru sagriež.
Vācu siers
Ielejiet 9 litrus skābpiena čuguna podā un uz ļoti mazas uguns 45 minūtēs uzsildiet līdz 80° temperatūrai. Nolejiet serumu, bet biezpiena masu ielieciet caurdurī, kas izklāts ar audumu. Nospiediet to, kad pārstās apdedzināt rokas, tā kā serums vieglāk notek kad masa ir silta. Izlieciet visu bļodā, pielieciet 2 tējkarotes sodas un 1 tējkaroti sāls, pēc tam kārtīgi samaisiet ar rokām. Vēlreiz nospiediet ar rokām un izveidojiet no masas batonu. Ļaujiet tam pastāvēt vienu stundu, pēc tam masa palielināsies apjomā un būs gatava sagriezšanai. Šim sieram jāglabājas dažas dienas vēsā vietā. Ja siers ir sauss un drūp - iespējams, ka jūs to pārkarsējāt vai atspiedāt pārāk spēcīgi. Ja siera masa ir pārāk mīksta un lipīga - tā ir pazīme , ka jūs to vāji izkarsējāt vai slikti atspiedāt serumu.
Rizengepirgs
Šo sieru gatavo no kazas piena, sasildot to līdz 32 ° un tāpēc pieliekot siera fermentu.. Samaisot nogulsnes ar serumu, ielej visu maisā arī nofiltrē. Ievietojot masu siera formā, to atstāj zem preses uz 24 stundām. Kad siers ir izpresēts, noberžam tā virsmu ar sāli un apžāvējam 3 - 4 dienas. Šis siers nogatavojas ledusskapī 1-2 nedēļas. Tagad to var ietītu un glabāt tur līdz lietošanai.
Gaiskaslis
Lai pagatavotu šo sieru ir nepieciešams kazas piens. Tas ir mīksts siers. Pielieciet 10-15 litriem svaiga kazas piena 1 - 2 izšķīdinātas siera fermenta tabletes. Ļaujiet pastāvēt 40 minūtes kamēr ierūgs, pēc tam labi izmaisiet, izlejiet nelielā augstā traukā ar caurumiem sānos un dibenā un ļaujiet šķidrumam nofiltrēties, sālot maisījumu no augšas. Pēc 2 dienām izņemiet masu no formas, un apgriežot to, pasāliet sieru no otras puses. Gatavojas siers 3 nedēļas ledusskapī.
Sieru bumbiņas
Uz katru puslitru vājpiena biezpiena pievienojiet 50 g kausēta sviesta, tējkaroti sāls, piparus pēc garšas un 2 ēdamkarotes krējuma. Izmaisiet masu kamēr tā nekļūs viendabīga un mīksta. Saveidojiet sieriņus sīku bumbiņu veidā. Tāds siers labi ir piemērots salātiem.