Gatavam izžāvētam iesalam piemīt salda garša un raksturīgs aromāts. Iegādāties iesalu var arī mūsu interneta veikalā www.akciza.net. No alus iesala veida, īpašībām un kvalitātes ir atkarīgi ne tikai svarīgākie alus raksturlielumi, bet arī nākamās alus krāsa. Tā, lai pagatavotu gaišo alu, izmanto gaišo iesalu, bet tumšajam – tumšo, karameļu iesalu. Visas pastāvošās alus šķirnes iedalās gaišajos un tumšajos. Atkarībā no iesala īpašībām, bet arī no paņēmieniem, kas tika pielietoti, lai apstrādātu alus komponentus, kuru rezultātā dzēriens iegūst gaišu vai tumšu nokrāsu. Pirms tiešās alus misas iegūšanas, iepriekš sagatavotu iesalu jāpakļauj papildus apstrādei. Šim mērķim to pulē, sasmalcina un sajauc ar ūdeni. Sasmalcinātā iesala un ūdens maisījumu alus darīšanā sauc par iejavu, bet pašu sīku iesala daļiņu un īpašā veidā sagatavotās ūdens sajaukšanas procesu – pierīvēšanu. Iegūtajā maisījumā, kas uz šo momentu ir nākamā alus misa, uzturot noteiktu temperatūras režīmu, norit daudz fermentatīvo procesu.
Rezultātā iesalā esošā ciete iecukurosies, un, šim procesam beidzoties, misas ražošana pāriet nākamajā stadijā, kurā notiek tās norūgšana ar apiņa un alus rauga palīdzību.
Tālāk alus misu izfiltrē, kā rezultātā tā kļūst caurspīdīga. Gatavās misas aromatizācijai un dzidrināšanai, to uzvāra kopā ar apini, kurš rezultātā nošķiras. Pēc tam gatavo misu atdzesē. Nākamais etaps – misas norūgšana, kura notiek ar speciāli izaudzētā alus rauga palīdzību. „Mājas Alus” iesaka izmantot sauso raugu. Pēc laika šis process aizņem aptuveni nedēļu. Pastāv šāda likumsakarība: jo ilgāk notiek saldās alus misas rūgšana, jo mazāk tajā paliek cukura un veidojas vairāk spirta. Šās norūgšanas laikā alū veidojas ogļskābā gāze un spirts. Bet tas vēl nav viss.
Iegūtajam „jaunajam” alum nepieciešams norūgt, tādēļ to ievieto speciālos traukos. Norūgšanas process ilgst ilgāk – no 20 līdz 90 diennaktīm, un tieši šajā etapā alus paliek par alu šī vārda tiešajā nozīmē. Tas iegūst savu neaprakstāmu garšu un aromātu, tajā uzkrājas ogļskābā gāze, un tas galīgi dzidrinās. Pēc norūgšanas procesa alu atbrīvo no tajā esošā rauga, izmantojot filtrāciju. Tikai pēc tā alu var uzskatīt par gatavu lietošanai. Jūs jau ziniet, ka tumšajam un gaišajam alum ir noteikti stipruma rādītāji. Alus dzēriena stiprums ir atkarīgs no augstāk aprakstītā alus misas norūgšanas procesa ilguma, t.i. nogatavināšanas: jo tā ir lielāka, jo stiprāks iznāks alus dzēriens. Iegaumējiet, ka jebkuram alum jābūt caurspīdīgam – tā ir pirmā kvalitātes pārbaude un visu receptūras un tehnoloģisko procesu izpildes pareizība. Tātad, tagad Jūs esiet nedaudz izglītoti alus pagatavošanas tehnoloģiskos pamat procesos, tāpēc var sākt gatavoties atvērt pašiem savu mazu rūpnīcu, kas sastāv no mūsu ieteiktā aprīkojuma, un ar vienkāršotās pašu izstrādātas tehnoloģijas palīdzību ķerties pie pašu alus markas pagatavošanas.