Alkohola mērīšana dzērienos

Visi zina, ka alkohols ir inde organismam, taču ārsti apgalvo, ka arī sāls un cukurs tāpat ir indes, bet viss ir atkarīgs no lietojamās devas. Katrs no mums zina, ka katram ir individuāla alkohola lietošanas norma. Tomēr pastāv vispāratzīta deva. Vācu patērētāju organizācija „Schtifung Warentest” publiskoja medicīniskās statistikas rezultātus. Vīriešiem vienreizējā deva sastāda 40 g tīrā spirta, t.i. rēķinot dzērienos, tas sastāda 1 l alus, 0,5 l vīna un aptuveni 6 degvīna glāzīte. Sieviešu organisms pārnes alkoholiskos dzērienus ievērojami sliktāk, tieši tāpēc sievietes deva ir 2 reizes mazāka. Alkohols izvadās no organisma ar individuālu ātrumu. Spirta sadalīšanas ātrums ir atkarīgs no vielmaiņas ātruma, veselības stāvokļa, apēstā ēdiena daudzuma, šķidruma apjoma organismā, vecuma un aknu stāvokļa. Parasti organisms izvada spirtu ar ātrumu 14,2 ml stundā.

 

Kontrolēt alkoholu saturu organismā nav tik grūti, jums paliek tikai nopirkt alkometru. Alkoholu saturu dzērienā var mērīt ar spirtometru.

 

Spirtometrs - izmanto, lai izmērītu dzēriena stiprumu no 0% līdz 96%. Lai sasniegtu labāku mērījuma precizitāti dzēriena temperatūrai jābūt 20ºC, bet izsekot šo procesu jums palīdzēs termometri